Jak maść z konopi na stawy łagodzi bóle reumatyczne?

Bóle reumatyczne

Bóle reumatyczne to główny choć nie jeden, z objawów chorób stawowych. Choroby te są bardzo różne i dotykają ludzi w różnym wieku. Seniorzy cierpią przede wszystkim na chorobę zwyrodnieniową, która objawia się bólem stawów, w których zaszły nieodwracalne zmiany zwane zwyrodnieniami. Młodsi ludzie cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę Crohna, zapalenie ścięgna, łuszczycowe zapalenie stawów, fibromialgii, zapalenie kaletki maziowej i wiele innych schorzeń. Życie z chorobą reumatyczną jest bardzo trudne. Nasze ciało mieści w sobie kilkadziesiąt stawów, a bóle reumatyczne wędrują od jednego do drugiego. Czasami są czasowe, czasami przewlekłe. Jak na razie, chorób tego typu nie można wyleczyć. Jedyną pomocą pacjentom jest łagodzenie objawów, to znaczy stanów zapalnych i bólu.

Maść z konopi na stawy

Środki oferowane cierpiącym na choroby stawów dzielą się na trzy grupy. Pierwszą są najpowszechniej stosowane, przeciwbólowe i przeciwzapalne tabletki stosowane doustnie. Druga, to takie same środki podawane domięśniowo w postaci zastrzyków. Trzecia grupa, to działające tak samo preparaty w formie żeli, maści i plastrów. Do tej grupy należy maść z konopi na stawy. Produkowana jest na bazie oleju konopnego, który z kolei produkowany jest ze specjalnie hodowanych konopi przemysłowych. Maść stosuje się miejscowo na bolący staw. Obecnie jest już dostępna w polskich aptekach, a to dlatego, że produkty marihuany medycznej są u nas już legalne.

Jak maść z konopi na stawy łagodzi bóle reumatyczne?

Działanie tej maści zawdzięczamy wysokiej zawartości oleju konopnego. Olej ten jest ekstraktem o wysokiej zawartości kannabidiolu CBD. Kannabidiol CBD jest związkiem chemicznym obecnym w konopiach, mającym właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Związek ten odkryto w XX wieku, kiedy to miały miejsce najintensywniejsze badania medycznych właściwości konopi. Wiadomo już, że w stawach znajdują się receptory kannabinoidowe, które reagują na kannabidiol CBD. Wzmocnienie działania maści z konopi jest możliwe przy jednoczesnym doustnym przyjmowaniu kapsułek zawierających olej konopny. Maść i olej z konopi są naturalne i nietoksyczne, w przeciwieństwie do tabletek, które zażywane ciągle, niszczą żołądek, nerki i wątrobę.